Jak skutecznie zabezpieczyć samochód?

blokadaCałkowicie kradzieży zapobiec nie sposób – nie ma idealnego systemu antywłamaniowego, gwarantującego, że auto oprze się złodziejowi.Warto jednak przestrzegać poniższych reguł, dzięki którym nasze auto będzie bezpieczniejsze:

Pilot

Nie należy oddawać pilota do alarmu razem z kluczykami. Złodziej profesjonalista łatwo zrobi kopię nadajnika, gdy ma w ręku oryginał. Przed wjazdem do warsztatu odłączamy alarm i zostawiamy samochód zamykany jedynie kluczykiem.

Kilka Zabezpieczeń

Utrudnimy zadanie złodziejowi, instalując co najmniej dwa układy blokujące, działające niezależnie od siebie (np. blokadę elektroniczną z alarmem i blokadę mechaniczną). Nieocenione usługi oddaje zamontowany domowym sposobem prosty, ukryty w sobie tylko znanym miejscu wyłącznik np. zapłonu czy odcinający dopływ paliwa.Nie informujmy złodzieja o marce zamontowanego systemu antykradzieżowego. Unikajmy klejenia na szybach nalepek firmowych, a jeżeli już, to niech będzie to nalepka fałszywa – „dla zmylenia przeciwnika”.

Kluczyk

Dorabiając kluczyk do auta, warto korzystać z usług sprawdzonych, pewnych firm. Należy uważać też na korek wlewu paliwa – jego utrata to najczęściej konieczność wymiany wszystkich wkładek zamków.Po każdym oddaleniu się od samochodu zabieramy ze sobą kluczyki, np. na stacji paliw, czy pozostawiając samochód w garażu. Nawet w pozornie bezpiecznych sytuacjach blokady lub alarmy powinny być aktywne, a drzwi zamknięte.

Przedmioty

Złodziej kradnie wszystko, co zauważy w samochodzie. Nie zostawiajmy na widocznym miejscu żadnych wartościowych przedmiotów. Prawdziwym prezentem dla złodzieja są pozostawione w aucie dokumenty (ubezpieczenie, dowód rejestracyjny). Przed sprzedażą kradzionego auta złodziej nie musi już trudzić się podrabianiem karty wozu czy przebijaniem numerów.Montując radio, kupujmy takie, które w całości lub w części można zabrać ze sobą opuszczając samochód.

Uwaga Pod Garażem !

Poważnym błędem przed wjazdem do garażu jest pozostawianie samochodu z pozostawionymi kluczykami, „na chodzie”. Dużo kradzieży zdarza się właśnie w chwili, gdy właściciel zajęty jest otwieraniem bramy garażu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.