Historia marki Lincoln

1_-daimler-1354963_960_720-385x255Luksusowe samochody to w dzisiejszych czasach synonim prestiżu i pozycji społecznej. Bardzo wiele wpływowych osób ze świata polityki, biznesu i przemysłu rozrywkowego kolekcjonuje drogie auta i chętnie się nimi chwali w mediach społecznościowych.

Wiele osób z pewnością się zastanawia ile tak naprawdę można zapłacić za dobry samochód. Niektóre z marek motoryzacyjnych osiągają ceny liczone nawet w dziesiątkach milionów złotych! Są one jednak zarezerwowane dla grupy wybranych. Nie tylko cena przekłada się na prestiż danego modelu, ale również produkcja ograniczona do zaledwie kilku egzemplarzy.

Nie ulega wątpliwości, że najdroższe samochody świata nie są przeznaczone dla zwykłych śmiertelników. Wybrane firmy motoryzacyjne produkują je w niesłychanie ograniczonej liczbie, właśnie z myślą o osobach mogących się pochwalić statusem majątkowym, który posiada mniej niż 1 procent całej populacji.

Z pewnością na niektóre z najdroższych modeli samochodów nie mogłyby sobie pozwolić nawet osoby, którym udało się wygrać w totolotku. Najdroższe auta z listy tych luksusowych kosztują nawet kilka milionów dolarów.

Co zatem sprawia, że marki luksusowe osiągają tak zawrotne ceny na poziomie nawet kilku milionów dolarów?
Najczęściej jest to po prostu kompilacja unikalnego projektu, najwyższej jakości materiałów, z których produkuje się np. kanapy skórzane, świetnego silnika o dobrych osiągach oraz bardzo krótkiej serii.
Dla niektórych bogatych klientów liczy się niezwykły i nieco futurystyczny wygląd, a inni z kolei doceniają ponadczasową klasykę. Wszyscy jednak pragną posiadać auto nietuzinkowe i jedyne w swoim rodzaju.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.