Auta z duszą

autoStare samochody podobnie jak równie wiekowe domy mają w sobie pewien urok, którego nie da się podrobić. Są świadkami pięknych czasów, które niestety już nie wrócą…

Dlaczego zabytkowe auta mają tak wielu miłośników?

Odpowiedź raczej nie należy do trudnych… Bo to prawdziwe dzieła sztuki użytkowej. Każdy szczegół był zaprojektowany z pietyzmem. Do wykończenia używano materiałów najwyższej jakości, a skórzana tapicerka była czymś tak oczywistym jak współcześnie poduszka powietrzna.

Jeszcze sto lat temu samochód był synonimem wysokiego statusu społecznego, niemym manifestem posiadanych pieniędzy.

Samochody na kinowym ekranie …

W kinematografii samochody zyskały szczególne miejsce,zwłaszcza dzięki amerykańskiej fabryce snów na stałe wpisały się do pop kultury tym samym przestały być tylko zwykłym środkiem transportu.

Każdy fan serialu „Miasteczko Twin Peaks” wie, ze jego reżyser jest oddanym fanem motoryzacji. Dzięki temu na ekranie można podziwiać klasyki z lat pięćdziesiątych.

Inną legendą kina są Cadillaki. To samochodem tej marki poruszał się filmowy „Ojciec Chrzestny”. Zresztą w tej marce jakoś szczególnie lubowała się mafia oto kolejny przykład…
Cadillac Coupe deVille „ wystąpił w filmie „Donnie Brasco” innym modelem, a konkretnie Fleetwoodem z tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego ósmego roku jeździ inna postać z tego filmu, czyli Benjamin „Lewus” Ruggiero grany przez samego Ala Pacino…

A polska kinematografia?

Mamy nieco skromniejsze osiągnięcia… Na pierwszy plan wysuwa się szybki jak niejedno Ferrari Polonez porucznika Borewicza, oraz niezwykła maszyna Pana Samochodzika… Ona rzeczywiście miała silnik od Ferrari.

Tak czy inaczej stare samochody to po prostu dusza zaklęta w przedmiocie. Łączą w sobie piękno i praktyczność. Takie zabytkowe auto można porównać tylko do jednego, do pięknej kobiety… Oboje mają swoje tajemnice.

Czyszczenie tapicerki – firma sprzątająca APC.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.