Samochód używany

autoNie każdy z ans posiada odpowiednia ilość gotówki, by móc bez najmniejszych problemów kupić sobie nowy samochód. W związku z tym najczęściej wybieramy dla siebie samochody używane. Jak jednak kupić samochód na giełdzie lub też z ogłoszenia, by nie okazał się on niezwykle chybionym zakupem? Sprawa nie jest wcale taka łatwa. Najlepszym wyjściem z sytuacji jest sprawdzenie ewentualnego okazu przez zaprzyjaźnionego mechanika lub też warsztat samochodowy. Tylko wtedy możemy mieć praktycznie całkowitą pewność, że będziemy wiedzieć o wszystkich usterkach i rzeczach, które należy wymienić. Naprawa samochodu używanego nie jest zbytnio skomplikowana. Czasami jednak może się okazać, że jest ona zupełnie nie opłacalna, a wartość samych części znacznie przewyższa wartość samochodu. W takim wypadku dobrze jest sprawdzić wcześniej samochód. Nie każdy musi się przecież znać na aspektach motoryzacyjnych. Z pewnością jednak mechanika pojazdowa jest odpowiednim zakładem do takich właśnie rzeczy. Młode osoby, które dopiero co zdały egzamin na prawo jazdy, najczęściej kupują dla siebie używane samochody w bardzo kiepskim stanie. Łudzą się oni, że będą potrafili samodzielnie wykonać większość napraw lub też, że uda im się pojeździć kilka lat zanim samochód całkowicie się rozpadnie. Niestety nie jest to najlepszy pomysł. Takie młode osoby są przyczyną wielu groźnych wypadków.

Słabą kondycję polskiej motoryzacji widać doskonale na przykładzie zobowiązań finansowych warsztatów. Coraz rzadziej używane samochody przyprowadzane są na warsztat, gdzie dokonywana jest naprawa.
Co ciekawe, dzieje się tak pomimo rekordowych wzrostów sprzedaży samochodów. W ubiegłym roku przekroczono magiczną liczbę 400 tysięcy rejestracji. Doszło nawet do 475 tysięcy. Wydaje się, że ten rok nie będzie gorszy, a może być dużo lepszy. Np.w lutym 2017 zarejestrowano ponad 43 tys. samochodów osobowych i dostawczych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.