Rebelhorn Cliff – buty motocyklowe do 500 złotych

buty motocykloweCo sobie pomyśli początkujący motocyklista, jeśli wejdzie na forum internetowe żeby poszukać informacji na temat zakupu pierwszego stroju i sprzętu motocyklowego? Z pewnością zdemotywuje się faktem, że większość bikerów korzysta z bardzo profesjonalnego i drogiego sprzętu. Jak to mówi piękne przysłowie – zapomniał wół jak cielęciem był.

Większość starszych kolegów zaczynała od jazdy w normalnych ubraniach, ponieważ sklep motocyklowy nie był dostępny dla każdego i czasem trzeba było jechać naprawdę daleko po zakupy (chodzi mi o czasy, w których nie było jeszcze internetu). Czy jednak nie można kupić butów motocyklowych w niskiej cenie, które będą porządnie wykonane? Otóż można i często można znaleźć naprawdę coś ciekawego! Doskonałym przykładem jest chociażby model Rebelhorn Cliff, które bez problemu znajdziemy w cenie poniżej 500 złotych.

Co na pierwszy rzut oka?

Dość przyjemny wygląd, który naprawdę pokazuje nam porządne wykonanie i chociaż nie są to buty motocyklowe do jazdy w terenie, a nawet do jazdy na motocyklu sportowym, doskonale sprawdzą się w codziennych wyprawach. Są dość eleganckie i bez problemu dopasujemy do większości strojów, więc nie musimy się obawiać, że nie będą pasować do reszty naszego ubioru. Po założeniu, okazuje się również, że są one niesamowicie wygodne, a system wentylacji, działa naprawdę dobrze.

Bezpieczeństwo – czyli podstawa

Tutaj firma Rebelhorn, oferuje nam wszystko co jest najważniejsze w przypadku obuwia dla motocyklisty. Zacznijmy od wzmocnień najbardziej newralgicznych miejsc w czasie kolizji i szlifu, czyli usztywnienia pięty, palców i kostek. Ścięgno Achillesa, chronione jest przez bardzo wytrzymały protektor, więc nie ma obaw o poważną kontuzje (jeśli sami jeździmy z dużą dozą wyobraźni).

Podeszwa antypoślizgowa, ma natomiast na celu ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ dla początkującego motocyklisty, sytuacja w której podczas zmiany biegów, ześlizguje się noga z dźwigni, może spowodować panikę i odruch bezwarunkowy prowadzący do wypadku.

Protektory, zostały umieszczone również przy naszych kościach piszczelowych, które również narażone są na przygniecenie przez motocykl, a biorąc pod uwagę, że nie są chronione przez żaden mięsień, podczas położenie się wraz z motocyklem, często mogą być narażone na złamania, zgniecenia i inne poważne uszczerbki.

Wygoda użytkowania

Po pierwsze, otrzymujemy od producenta świetnej jakości membranę o nazwie Hipora, która nie tylko nie będzie przeszkadzać przy cyrkulacji powietrza, ale również jest wodoodporna, więc jeśli będziemy dbać o swoje buty, to nie musimy się obawiać, że w czasie jazdy złapie nas deszcz, lub chociażby wjedziemy w kałuże, nasze buty przemokną i będziemy musieli pogodzić się z jazdą w mało komfortowych warunkach.

Wracając do kwestii wentylacji, to wnętrze butów wykonane jest z siatki mesh i jeśli ktokolwiek miał już kiedyś do czynienia z elementami stroju motocyklisty, to na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że jest to bardzo często wykorzystywany materiał, nawet w przypadku dużo droższych produktów.

Zakładanie odbywa się za pomocą kilku klamer i rzepów, więc jest to dość wygodny sposób, dzięki któremu nie musimy jednocześnie obawiać się, że but może się ześlizgnąć z naszej stopy, odsłaniając tym samym skórę i narządy.

Moja opinia

Buty dla motocyklistów początkujących, którzy nie korzystają z maszyn sportowych i dużych prędkości. Doskonale nadają się do jazdy po mieście i turystycznej. Nie warto jednak nimi wjeżdżać w teren. Ode mnie 9/10!

Źródła: www.cztery.com.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.