Gąbki polerskie

polerowanieGąbki polerskie, określane są również mianem padów i są używane w procesie polerowania jako aplikatory past polerskich. Ich zróżnicowane cechy pozwalają nam na optymalne rozprowadzenie produktu oraz odpowiednie zastosowanie ich właściwości. Na rynku polskim, jak i zagranicznym, jest ogromny wybór gąbek polerskich. Przy wyborze padów kierujemy się trzema podstawowymi cechami.

Pierwszą, i najważniejszą, cechą jest agresywność. Zależy ona przede wszystkim od rodzaju zastosowanej w produkcji pianki. Im w piance większa ilość porów na jednostkę powierzchni tym pianka będzie gęstsza, bardziej miękka oraz łatwiej będzie ulegać ściąganiu.
Drugą cechą ważną w doborze pada jest jej rozmiar, który mieści się przeważnie w granicach od 7,5 cm do nawet 20 cm. Każdy rozmiar ma swoje zastosowanie oraz sprawdza się na różnych częściach karoserii. Najmniejsze pady służą przede wszystkim do pracy w trudno dostępnych miejscach. Gąbki większe rozmiarowo służą do wykonywania pracy na dużych, równych powierzchniach.

Trzecią cechą ważna w wyborze gąbki ściernej jest kształt jej powierzchni. Rozróżniamy dwa podstawowe pady: gładkie oraz karbowane, ale powstają również pady o bardziej zróżnicowanych kształtach. Płaskie zapewniają jednorodny, stały kontakt z powierzchnią, jednak ich minusem jest tendencja do rozchlapywania pasty polerskiej. Pady karbowane natomiast korzystnie wpływa na równomierne rozprowadzenie produktu na powłoce lakierniczej oraz na jego dłuższe utrzymywanie we własnej strukturze. Dodatkowym plusem jest niwelowanie temperatury polerowanej powierzchni.

Gąbki polerskie możemy wybrać również ze względu na typ mocowania: Gąbki polerskie na rzep oraz na gwint M14.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.