Podpowiedzi dla wynajmujących samochód

wynajemNie każdego stać na kredyt na samochód, a znalezienie samochodu do wypożyczenia nie zajmie ci wiele czasu. Jeżeli jesteś zdecydowany wystarczy, że przejdziesz do wyszukiwarki, przeprowadzisz odpowiednie wyszukiwanie i już po chwili będziesz na stronie wybranej wypożyczalni samochodów.

Tutaj zaczynają się niewielkie schody. Musisz pamiętać, że to co widzisz na stronie nie zawsze będzie miało swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Czasami w ofercie skrywa się wiele ukrytych opłat: np. limit kilometrów które możesz przejechać jednego dnia i opłata za ich przekroczenie. Rezerwując online musisz być ostrożny i pamiętać, że przed wynajmem powinieneś przeczytać warunki wypożyczenia auta, tudzież regulamin.

Rezerwuj z wyprzedzeniem

Upewnij się, że jesteś w stanie zarezerwować samochód z wyprzedzeniem. Cena wypożyczenia samochodu ma tendencję do wzrastania, gdy rezerwujesz samochód na najbliższe kilka dni. Dlaczego tak jest? To proste! Jeżeli chcesz wynająć samochód już jutro lub pojutrze oznacza to, że bardzo go potrzebujesz. A skoro bardzo potrzebujesz samochodu będziesz w stanie zapłacić wyższą cenę. Takie działanie jest bardzo często uwzględnione w wewnętrznym systemie wynajmu samochodu online. Popatrz czy wybierając inna datę wynajmu nie zostanie ci zaoferowana inna, lepsza cena.

Rezerwowanie z wyprzedzeniem ma szczególne znaczenie gdy masz zamiar podróżować wynajętym autem w święta lub w inne „gorące okresy”, takie jak: wakacje, ferie itd. Jeżeli masz zamiar podróżować w święta Bożego Narodzenia lub w Wielkanoc koniecznie upewnij się, że zarezerwujesz samochód nawet trzy miesiące wcześniej. W ten sposób będziesz mieć największe szanse na wynajęcie samochodu w normalnej cenie. Przed świętami ceny wynajmu samochodów idą mocno w górę. Wypożyczalnie mają wtedy więcej pracy bowiem dużo ludzi decyduje się na wyjazdy do rodziny i podróżowanie samochodem. Ci którzy mają szczęście znaleźć samochód w tym gorącym okresie będą musieli zapłacić wielokrotność normalnej stawki.

Innym szczytowym okresem do którego należy się przygotować jest lato. To wtedy wypożyczalnie samochodów sporą część swojej floty wynajmują średnioterminowo lub długoterminowo: na kilka tygodniu lub kilka miesięcy. Ponadto jest bardzo dużo podróżujących którym nie uśmiechają się wakacje bez samochodu. Dlatego uzyskanie dobrej ceny wynajmu bezpośrednio latem graniczy z cudem. Lepiej rezerwować samochód dwa lub trzy miesiące wcześniej.

Dokonaj badań przed rezerwacją online

Bezwzględnie, przed samą rezerwacją samochodu, powinieneś dokonać badań w Internecie. Jeżeli wypożyczalnia prowadzi w sieci stronę internetową dzięki której można rezerwować samochód niemal na pewno znajdziesz o niej jakieś opinie. Obowiązują ograniczone kredyty zaufania.

Wybierz sobie kilka potencjalnych wypożyczalni samochodów w których chcesz wynająć samochód. Spis sobie ich adres internetowy, adres fizyczny i inne dane po których będziesz mógł poszukać opinii w sieci. Teraz możesz zacząć szukać komentarzy innych użytkowników. Często się zdarzy, że po nazwie i adresie firmy znajdziesz wypożyczalnie w usłudze Google+ Lokalnie. To tam najczęściej pozostawiane są opinie. Opinie możesz też znaleźć na forach internetowych lub w katalogach firm. Pozytywne, neutralne bądź negatywne komentarze pozwolą ci wybrać najbardziej uczciwą wypożyczalnie i szerokim łukiem ominąć tą, która nie szanuje potrzeb swoich klientów.

Opinie to jedno, a wysondowanie wypożyczalni na własną rękę to drugie. Mając telefon i e-mail do wybranej firmy możesz tam zadzwonić lub napisać i zobaczyć jak przedstawiciele wypożyczalni podchodzą do kontaktu z klientem. Czy udzielają wymijających odpowiedzi. Czy gubią się w tym co mówią? Są nerwowi a może ich głos jest spokojny i miły. Ponadto umawiając wypożyczenie samochodu przy pomocy e-maili zyskujesz twardy dowód tego co wynegocjowałeś. Wypożyczalnia nie będzie miała jak się bronić gdy nie dopełni warunków umowy.

Gdy jesteś zadowolony z opinii oraz z kontaktu z wypożyczalnią dokonaj rezerwacji auta które ci się spodobało.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.