Zapachy do samochodu – pozytywny klimat wewnątrz auta

406668383_3757f02aaf_mSamochód podobnie jak mieszkanie, jest miejscem, w którym spędza się codziennie określoną ilość czasu. Może to być kilkanaście bądź kilkadziesiąt minut dziennie, a niekiedy (w przypadku dłuższych podróży) nawet kilka godzin. Aby zapewnić dobre samopoczucie sobie i towarzyszom podróży warto zadbać o odpowiedni zapach w aucie. Pozwala on na uniknięcie wdychania nieprzyjemnych zapachów przyrody i spalin, zwiększając komfort podróży. Wśród zapachów dostępnych na rynku każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Rodzaje zapachów do samochodu

Istnieje kilka rodzajów środków zapachowych do aut. Najbardziej popularnym z nich jest tzw. choinka. Jest to tekturowa zawieszka w kształcie drzewka nasączona specjalnym aromatem i zakładana za pomocą gumki na lusterku wewnętrznym samochodu. Pomimo jej dużej popularności, nie jest ona jednak zbyt wydajna. Zapach, którym została nasączona szybko się ulatnia. Oprócz tego może także nieco rozpraszać kierowcę przez to, że porusza się w trakcie jazdy. Zapachy w pojemnikach przyczepianych na „kratkę” wylotową wentylacji to zdecydowanie lepsze rozwiązanie.

Coraz większą popularność w zakresie zapachów samochodowych mają ostatnio perfumy samochodowe. Sprzedawane są one zazwyczaj w formie bardzo estetycznie wykonanych, niewielkich szklanych buteleczek, zakręcanych drewnianych korkiem i zawieszanych na lusterku wewnętrznym. Ich użycia polega na nasączaniu co jakiś czas korka perfumami, poprzez odwrócenie buteleczki do góry nogami na kilka sekund. Pozwala to na uwolnienie zapachu znajdującego się w buteleczce. Perfumy samochodowe można także zakupić w formie pojemników z dozownikiem montowanych na kratce wentylacyjnej. Uwalniają one zapach przez okres nawet 60 dni, korzystając z nawiewów i systemu klimatyzacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.