Akcesoria alarmowe

auto-kokpit-385x198Akcesoria alarmowe w dużym stopniu poprawiają komfort użytkowania samochodu. Dobrze zainstalowany centralny zamek jest przydatny szczególnie w zimie, gdy podczas silnych mrozów bębenki zamków fabrycznych zamarzają i wtedy zaczynają się kłopoty z otwarciem drzwi samochodu. Problemu tego praktycznie nie mają posiadacze samochodów z elektrycznym centralnym zamkiem sterowanym drogą radiową. Kazdy zamek centralny, również dodatkowo zamontowany można sterować za pomocą pilota istniejącego już autoalarmu lub dodatkowym sterownikiem radiowym.

Powiadomienie radiowe
Radiopowiadomienie to doskonałe uzupełnienie każdego systemu alarmowego. Urządzenie LCA 2200 posiada nadajnik dużej mocy, który zapewnia dobrą komunikację z odbiornikiem nawet do 900 metrów w terenie zabudowanym a w korzystnych warunkach (teren otwarty) do 1500 metrów. Rozbudowana centralka powiadomienia posiada wiele linii wyzwalających z rozróżnieniem drzwi, maski, pokrywy bagażnika oraz czujników dodatkowych. Nadajnik może współpracować z alarmem lub pracować autonomicznie jako „cichy alarm”. Niewielkich rozmiarów odbiornik posiada podświetlany wyświetlacz LCD który umożliwia monitorowanie całego urządzenia (zasięg, chronione strefy oraz stan baterii w odbiorniku). Informuje o włamaniu także za pomocą wibracji.

Elektryczne podnośniki szyb

Większość samochodów można dodatkowo wyposarzyć w elektrycznie podnoszone szyby. Tak jak w przypadku centralnych zamków istnieje możliwość dopasowania uniwersalnego zestawu podnośników a gdyby okazało się to niemożliwe pozostaje wiele produktów dedykowanych do marki danego auta.
Gdy mamy już zamontowane elektrycznie podnoszone szyby, możemy rozważyć możliwość automatycznego domykania ich pilotem na przykład tym od załączania autoalarmu. Służy do tego specjalny moduł, który ma za zadanie domykać je po kolei, parami albo wszystkie naraz.

Immobilizery (blokady elektroniczne) są to urządzenia, które zabezpieczają pojazd przed kradzieżą, próbą uruchomienia czy też porwaniem samochodu. Większość współcześnie produkowanych samochodów zostaje już fabrycznie wyposażona w tego typu zabezpieczenie. Uniemożliwia ono jedynie próbę uruchomienia silnika nieautoryzowanym kluczykiem i jest niestety łatwe do obejścia poprzez np. złącze diagnostyczne znajdujące się w pojeździe.

Immobilizer KD 2006

Układ KD 2006 jest najnowszym rozwiązaniem w dziedzinie zabezpieczeń pojazdowych. Dzięki połączeniu identyfikacji użytkownika wraz z blokadą zapłonu powstał immobilizer całkowicie bezobsługowy. Przy tym rozwiązaniu nie musimy pamiętać o zbliżaniu do czytnika pastylki czy każdorazowym przyciskaniu ukrytego przycisku, jedynie musimy mieć przy sobie w portfelu lub w kieszeni miniaturową kartę. Układ cyklicznie łącząc się z kartą – w momencie pobudzenia układu poprzez otwarcie drzwi czy w trakcie uruchamiania pojazdu – realizuje funkcję antynapadową i antyporwaniową. Ten sposób zabezpieczenia gwarantuje nam, że nawet w momencie kradzieży kluczyków czy wyrzucenia nas z auta pojazd po ok. 45 sekundach sam się zatrzyma.
FUNKCJE URZĄDZENIA: Samoczynne włączanie, automatyczna ochrona po wyłączeniu stacyjki. Opcja wyłączania blokady ukrytym przyciskiem lub bezobsługowo Funkcja antynapadowa – zabezpiecza przed kradzieżą kluczyków. Funkcja antyporwaniowa – zabezpiecza auto przed napadem na właściciela. Stan serwisowy – umożliwia oddanie auta do serwisu bez konieczności informowania o sposobie kasowania antynapadu i antyporwania. Blokada dwóch niezależnych obwodów elektrycznych. Opcja sygnalizacji kierunkowskazami informująca o zatrzymaniu pojazdu. Możliwość wprogramowania dwóch identyfikatorów bezobsługowych.

MOTOBLOK PROX

Immobilizer blokujący dwa obwody z funkcją antyporwaniową. Wykorzystuje nowoczesną technologię tzw. czujników zbliżeniowych inaczej transponderów (wystarczy zbliżyć brelok lub kartę i można ruszać w drogę). Do blokowania obwodów wykorzystywane są nowoczesne przekaźniki dwustanowe 20A. Immobiliser nie tylko odcina obwody, ale może je również chronić masą (zwarcie na krótko odcinanego obwodu, nie pozwoli uruchomić silnika). Sygnalizacja stanu immobilizera realizowana jest za pomocą buzerka akustycznego i diody LED.

Każdy, nawet najnowszy samochód można dodatkowo wyposażyć w wiele funkcjonalnych przedmiotów, poprawiających komfort użytkowania jak i bezpieczeństwo. Warto też zwrócić uwagę na ogromne rozbieżności cenowe pomiędzy ofertą proponowaną w salonach samochodowych a cenami na rynku

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.