Doszkalanie kierowców – oferta w Lublinie

rece na kierownicyNiemal wszystkie (poza nielicznymi wyjątkami) wykroczenia i naruszenia drogowe, skutkują nie tylko karą w postaci konieczności opłacenia mandatu karnego, ale również przyznaniem punktów karnych. Przekroczenie limitu zebranych punktów karnych, może skutkować zabraniem prawa jazdy. Obecnie, granica ta wynosi 24 punkty, dla kierowców posiadających prawo jazdy krócej niż rok – 20.

Kierowcom, którzy dopuścili się kilku wykroczeń i na ich koncie zbiera się niebezpieczna ilość punktów karnych, przysługuje tzw. doszkalanie, które skutkuje redukcją ilości punktów karnych. Jednakże nie każdy może z tej usługi skorzystać. Szkolenie takie jest dostępne dla kierowców, na których koncie nie została przekroczona ilość 24 punktów karnych. Drugim warunkiem jest posiadanie prawa jazdy dłużej niż rok.

Możliwość odbycia takiego szkolenia reguluje Ustawa z dnia 20 czerwca 1997r – Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U z 2012r. poz. 1137  z późn. zm.) oraz Rozporządzenie MInistra Spraw Wewnętrznych z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie postępowania z kierowcami naruszającymi przepisy ruchu drogowego (Dz. U. poz. 488). Z doszkalania, w wyniku, którego punkty karne zostaną zredukowane, można skorzystać dwa razy w roku, nie częściej niż w półrocznym odstępie.

W Lublinie takie szkolenie można odbyć w ODTJ WORD, mieszczącym się przy ul. Grygowej 32. Kurs trwa 6 godzin, a jego ukończenie skutkuje kasacją 6 punktów karnych. Koszt szkolenia to 330 zł.

Skorzystanie z kursów doszkalających to oferta warta do wypróbowania przez kierowców, których limit punktów karnych niebezpiecznie zbliża się ku końcowi, a którzy nie chcą utracić prawa jazdy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.